Školitelia
Mgr. Katarína Gáborová, PhD
Vyštudovala Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Prírodovedeckú fakultu. V roku 2023 získala doktorát na Ústave geotechniky SAV, v.v.i. pod hlavičkou Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach (FMMR TUKE), odbor: Získavanie a spracovanie zemských zdrojov so špecializáciou v oblasti hydrometalurgie, mechanickej aktivácie, mechanochemickej syntézy a výskumu elektrochemických a termoelektrických C:\Users\IT\Pictures\Screenshotsvlastností vybraných materiálov. V rámci svojho doktorandského štúdia absolvovala dvojmesačnú odbornú stáž na Fyzikálnom ústave AV ČR v Prahe, zameranú na výskum termoelektrických vlastností. V súčasnosti pôsobí ako odborná asistentka na Ústave materiálového inžinierstva a kvality FMMR TUKE, kde svoje skúsenosti a vedomosti zužitkováva v oblasti výskumu a vývoja nových typov elektródových materiálov elektrochemických článkov. Okrem toho je aktívna aj v pobočke East-Office Slovenskej batériovej aliancie, kde zastáva pozíciu vedenia PR a manažmentu a kombinuje svoje odborné znalosti s organizačnými a komunikačnými zručnosťami. Je šéfkou marketingu a PR pobočky SBaA East Office v Univerzitnom vedeckom parku Technicom.
Zastrešenie zvolených modulov:
1. Fundamentals on Batteries
Môj výskum zameraný priamo na prípravu nových typov materiálov pre elektrochemické články mi umožňujú ponúknuť hlboké a komplexné pochopenie základných princípov fungovania elektrochemických článkov a elektrochemických javov.
2. Battery Storage Value Chain
Môj výskum zameraný priamo na prípravu nových typov materiálov pre elektrochemické články mi poskytuje pohľad na ich celkový hodnotový reťazec. Tým, že priamo participujem na príprave anódových materiálov, viem podrobne vysvetliť nie len výrobu elektrochemických článkov, ich aktívnu životnosť, ale aj koniec ich životnosti spojenú s recykláciou vyrobených materiálov, čím sa uzatvára životný kolobeh elektrochemického článku..